Sunday, January 26, 2014

BEN BİR MİGROS YAPIP GELEYİM


   Yazmıyorum öyle mi? Bayılmaya hazır olun o zaman:))


   Kedi maması bitince ''ben bir Migros yapıp geleyim'' diye çıktım yola. Migros'a tur düzenlesem bu kadar gezilirdi ancak:)) Evden caddeye iner inmez karşılaştığım ilk güzellik.


ben bir migros yapip geleyim 1ben bir migros yapip geleyim 2


   Bütün dükkanlar kapandı. Cadde bomboş. Arabalar bile ara sıra geçiyor. Başbakan gelmiş meğer. Ortalık hareketlenmiş ama farketmedik. Aaa... Ayna camlarda kendimi gördüm:))


ben bir migros yapip geleyim 3


   Caddeden sahile inerken havanın ne kadar gri olduğunu fark ettim. Mis gibi yumuşacık ama karanlık bir gün. Saat 15:30 civarıydı.


ben bir migros yapip geleyim 4


ben bir migros yapip geleyim 5


   Bu palmiye tohumlarına Hurma deniyormuş.Gerçekten dışı hurma gibi ancak hiç etli değil. Hemen altında kocaman bir tohum var. Tohum süper. Çok sert ve ahşap boncuk gibi. İlk fırsatta toplayacağım. Delmeye, boyamaya müsait.


ben bir migros yapip geleyim 6


ben bir migros yapip geleyim 7


   Sahildeki sitemizin önüne geldiğimde, sitede çalışanlar ve bazı site sakinlerini akşam üstü sefasında gördüm. Selamlaştık.Resimlerini çekmeme bir anlam veremediler. Soramadılar da...:)))


ben bir migros yapip geleyim 8


Sıra kıyı pisilerinde. Köpüşler de gördüm ama çekene kadar yok oldular.


ben bir migros yapip geleyim 9ben bir migros yapip geleyim 10ben bir migros yapip geleyim 11ben bir migros yapip geleyim 12ben bir migros yapip geleyim 13ben bir migros yapip geleyim 14


Bu da kıyı tavuğu:)) Özel bir cinstir kendisi:)))


ben bir migros yapip geleyim 15


   Kıyı teyzesini de unutmayalım. Memleketin hallerine örnek. Tayyip utansın. Kızıyla beraber kışın yakabileceği işe yarar tahtaları topluyor.


ben bir migros yapip geleyim 16


   Buranın en güzel otellerinden biri olan Grand Azur'un iskelesi amatör balıkçılarla doluydu. Ben de yanlarına gidip neler tuttuklarına baktım. Etrafı bir de iskeleden görüntüledim. Keşke havanın kokusunu da anlatabilsem. Miiss, mis:))


ben bir migros yapip geleyim 17
ben bir migros yapip geleyim 18ben bir migros yapip geleyim 19ben bir migros yapip geleyim 20ben bir migros yapip geleyim 21ben bir migros yapip geleyim 22


Bu otelin bahçesi de çok bakımlıdır. Ağaçları fırtınadan nasıl koruduklarına dikkatinizi çekerim.


ben bir migros yapip geleyim 23ben bir migros yapip geleyim 24


Dalga yüksekliği 5cm :)) Buyrun sörf yapmaya gelin:)))


ben bir migros yapip geleyim 25ben bir migros yapip geleyim 26ben bir migros yapip geleyim 27


   O da nesi? Kıyıda açık bir cafe kalmış:)) Pek de yabancılara hitap eden bir cafe gibi görünüyor. Tam da yorulmuştum. İnceden inceye sorgulamamı yapıp oturdum. '' İnce belli bardakta, kokusuz, taze demli çayınız var mı?'' Ve hayretengiz bir cevap; '' tabii var, buyrun oturun''.  ''Yok '' deselerdi saydıracaklarımı tahmin edersiniz:)))


ben bir migros yapip geleyim 28ben bir migros yapip geleyim 29


   Tamam. Dinlendiğime göre Migros'a gideyim artık.Tam en yakın ara sokaktan girip caddeye yönelmiştim , yerde palmiye dallarını gördüm. Budanmış, Dallar toplayıcılar için yığın yapılmış.Hurmalar bana bakıp duru.( Burada ağaçlar budandığında, bahçe otları filan temizlendiğinde yol kenarına yığılır. Belediyenin özel araçları gelip alır onları.) Ev yakın olsa, Migros'a gitmeyecek olsam yükleneceğim iki dal ama alamadım işte. Özel sefer mi yapsam acaba buraya? :))


ben bir migros yapip geleyim 30


   Caddeye çıktım ki ne göreyim, Migros'u fersah fersah geçmişim. Bir dünya yolu geri döndüm. Bende hiç yer bulma yeteneği yoktur zaten. Heryere arabayla götüren olunca öğrenilmiyor.


    Bizim burada tam cadde kıyısında bir yatır vardır. Bilenler bilir. Yol yapılırken, yok kepçe işlememiş, yok kepçeci ölmüş, yok....işte bildiğiniz hurafeler, kaldıramamışlar. Adamcağız kalakalmış cadde ortasında. Eskiden sağından gidiş, solundan dönüş vardı, tam orta yerdeydi. Şimdi allem kallem, park filan derken solda bıraktılar. O kadar araba gürültüsünden ayrılmak istemiyor olduğuna kim inanır?:)))


ben bir migros yapip geleyim 31ben bir migros yapip geleyim 32ben bir migros yapip geleyim 33


   Eskiden, Kenan Evren burada yaşarken, prestijini henüz kaybetmemişken, heryerde onun adı geçerdi. Bu caddenin adı meselâ. Artık değişti. Yatırın yanında minik bir park vardı, adı Sekine Evren Parkı idi. Değişmiş.


ben bir migros yapip geleyim 34N


ben bir migros yapip geleyim 35


Nihayet Migros'a vardım:)


Arkadaşlar blog yazmama sebebim, hain Facebook'taki, hain Candy Crush oyunudur. Kapıldım gidiyorum. Can gönderin caaan:))) Amaann oynamayıp ne yapayım? Düşüncelere dalınca hayatın anlamını sorgulamaya kadar gidiyorum. Aslında hepimizin yaptığı da bu değil mi? Bu sorgulamadan uzak durmak için kendimizi oyalamak değil mi?


Üç beş gün geçsin, yaptığım ufak tefeklerin resimlerini de koyacağım inşallah. Sevgiler hepinize:)No comments:

Post a Comment