Friday, March 28, 2014

örgu bebek hirkasi

Selam sevgili site takipçilerimiz. Yogun talep aldigimiz icin sizlere bugün örgu bebek hirkasi makalesini paylasmaya karar verdik.


orgu bebek hirkasi 1
 

Bu hırkayı daha önceden sizlerle paylaşmıştım ama aradım yazıyı bir türlü bulamadım.Acaba paylaşmamışmıydım diye de düşündüm.Bugün kafam pek iyi değil,uykusuzum sanırım ondan hatırlamıyorum.Neyse efendim ben anlatayım...
orgu bebek hirkasi 2
 

Bu hırkanın ipini görümcem Emine taaaa Malatya'dan almıştı.Kendime bir tunik örmüştüm,ama pek giyememiştim.İp Anchor marka,çok güzel pamuklu,merserize bir ip..Kullanmadığım giysileri dolapta bekletmem,ya başkasına veririm ya da değiştirerek başka şekilde kullanırım.İşte o tuniği söktüm ve çıkan ipten bu hırkayı ve yeğenim için de bir elbise ördüm.
orgu bebek hirkasi 3
 Hırkaı alt kısımdan başlayarak bütün olarak ördüm.Kolları reglan kestim.Hırkanın eteklerinde ve kollarda ara ara yaptığım delikli model şöyle yapılıyor:2 ilmek beraber düzden ör,1 ilmek dola,2 ilmek beraber ör...diye devam edilir,arka sıralar haraşo olarak örülür.Yakayı boyun çevresinden ilmek çıkararak haraşo olarak ördüm.
orgu bebek hirkasi 4
 

Bu da hırkanın arkasından bir görüntü.Bu hırkayı ilk ördüğümde düğme iliği açmayı unutmuşum.o şekilde bir-iki kez giydirdim Zeliha'ya ama kullanışlı olmayınca öylece çekmecelerde bekledi uzun zaman.Geçenlerde bir fermuar aldım uygun bir renkte,önce teyelledim hırkaya fermuarı,sonra da makinada diktim.Böylece hırkamız kullanmaya hazır hale geldi:)
orgu bebek hirkasi 5


Yaklaşan baharı bu güzel hırkayla karşılamak istedim.İnşallah sağlıkla,mutlulukla,neşeyle giyer minik bal böcüğüm:)Herkese güzel bir hafta dilerim...


Bu yazi ile alakali daha cok bilgi gorebileceginiz onerecegimiz bir site : anlatimli orgu kadin hirkasi

No comments:

Post a Comment